Erdoğan: Bana Mozart dinletmek faşistliğin dik alasıdır

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor. Konuşmasında, isim vermeden sanatçılar Rutkay Aziz ve Deniz Çakır’ı hedef alan Erdoğan, “Bu ülkenin cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye davet etmek faşistliğin dik alasıdır” dedi.

“Bu zatı gerçek bir demokrat gibi siyaset yapmaya ikna edemedik” dediği CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da sataşmadan edemeyen Erdoğan, yine Gezi Direnişi’ni hatırladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CUMHUR İTTİFAKI: MERKEZİN KARARLARINA SAYGI DUYUN

“Yapmış olduğumuz bu ittifak konusunda tüm teşkilat mensuplarımızın partimizin MYK’nın almış olduğu kararlara ve yapmış olduğumuz istişareler neticesinde saygı duymasını özellikle rica ediyorum. Bizler olayları enine boyuna istişaresini yapıyor, kararımızı da ona göre veriyoruzdur. Bu yürüyüşte kaybetmeyi değil, kazanmaya karar vermiş bir davayız. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. Aramızdaki bu bağları kimse zayıflatma yoluna gitmesin, kimse ben diye hareket etmesin. Burada ben yok, biz var.”

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI: DEMOKRATLIĞA İKNA EDEMEDİK

“Kardeşlerim can çıkar, huy çıkmaz. Hangi yola başvurursak vuralım bu zatı demokratlığa ikna edemedik. CHP’nin başındaki zatın kimi belediye başkanları içindeki Bizans sevdası olsun….Bu zatın demokrasinin ve özgürlüğünün sesi olarak tarif ettiği Gezi eylemlerinde Zulüm 1453’te başladı yazıları yazıldı.

YİNE GEZİ’Yİ HATIRLADI

“Sıkıntının ana kaynağı bu partinin başındaki zattır. Bu zat, sorsanız demokratlığı kimseye bırakmaz. Ama kendisi genel başkanlık koltuğunda 9 yılda 9 seçim kaybetmesine rağmen yerinden kımıldamaz. Koltuğunu riske atmamak için Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmaya da cesaret edemedi. Bu süreçte dikkatimizi çeken başka husus da CHP’nin başındaki zatın ve diğerlerinin Bizans aşkı oldu. Öve öve bitiremediği Gezi olaylarında, duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganı yazılmıştı.”

ERDOĞAN’A GÖRE AKP OLMASAYDI MİLYONLARCA İNSAN SANDALLA KARŞIYA GEÇECEKTİ

Konuşmasında yine AKP’nin yaptığı yollardan tünellerden bahseden Erdoğan, şunları söyledi:

“Uzunca bir süredir Türkiye’de ülkenin hayrına yapılan hangi iş varsa CHP hepsinin karşısında yer almıştır. Tüm hizmetleri engellemek için var gücüyle çalışmıştır. Demiryolu hamlesini Gazi’nin ölümüyle durduran yine CHP olmuştur. Boğaz’daki 3 köprünün inşasına, Marmaray ve Avrasya Tüneli’ne yine bunlar en büyük muhalefeti yaptı. CHP kafasına kalsak onlarca milyon insan sandalla karşıdan karşıya geçecekti.”

‘BOLTON ÇOK CİDDİ YANLIŞ YAPMIŞTIR’

“Suriye meselesinde kritik bir dönemden geçiyoruz.

Bolton’un verdiği mesajı yutmamız mümkün değil. Bunlar bu ülkede benim Kürt vatandaşım kimdir, YPG kimdir sanırım bunları tanımıyorlar. PKK-YPG/PYD benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Biz bu terör örgütü mensuplarını ister Kürt vatandaşlarımızın, ister Arapların içinden çıkmış, ister Türklerin içinden çıkmış olsun teröristse hakkından geliriz. Terörist olacak, bunlar Kürt, bunlara dokunmayın… Yok böyle bir şey. Teröre yeni bir tarif mi geliştirdiniz? Teröristse gereğini yaparız. Bolton çok ciddi yanlış yapmıştır. Suriye’deki terör koridoru içinde yer alanlar gerekli dersi alacaktır.”

‘TRUMP’IN KARARLILIĞI REFERANS NOKTAMIZDIR’

“Sayın Trump’a Münbiç ve Fırat’ın doğusunda terör örgütleriyle yürüttükleri işbirliğine ilişkin görüşlerimizi ilettik. Türkiye’nin DEAŞ’la mücadele edebileceğini ifade etti. Bizim bu teklifimiz üzerinde Sayın Trump, Suriye’den çekilme görüşünde olduğunu ifade etti. DEAŞ bittiğinde ABD’nin Suriye’deki varlığına gerek kalmayacağını söyleyen Trump’a her türlü desteği verdim. Bunun ardından da ekiplerimize meselenin detaylarını konuşma talimatı verdim.

ABD yönetimleriyle daha önceden de yaşadığımız bir durum yeniden karşımıza çıktı. Biz Trump’la net anlaşmaya varmış olmamıza rağmen, farklı sesler gelmeye başladı. Sayın Trump’ın kararlığı bizim referans noktamız olmaya devam ediyor. Suriye’de halen faaliyet gösteren DEAŞ’a karşı askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. YPG/PYD’ye yönelik hazırlıklarımız da tamamlandı. Başka teröristler de olursa onların da hakkından gelmek boynumuzun borcudur.”

‘BENİ MOZART DİNLEMEYE DAVET ETMEK FAŞİSTLİKTİR’

Erdoğan grup toplantısında ayrıca, isim vermeden sanatçılar Deniz Çakır ve Rutkay Aziz’i de eleştirdi.

Erdoğan, “Cumhurbaşkanı’nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına Suudi Arabistan’a gidin demek faşistliğin en alasıdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın sözleri şöyle:

“Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. En son 2-3 gün önce bir konserden çıkan başı açık başörtülü kızlarımıza bu şekilde sataşıp, Suudi Arabistan’a gidin, burada ne işiniz var diyenleri düşünün. Adı da sanatçıymış. Dert başka… Ne derseniz deyin, bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir zihniyettir. Bu milleti bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayanların faşistliği lime lime üzerilerinden dökülmektedir. Türkiye sadece bu faşistler insanları içki içenler içmeyenler, sakallılar sakalsızlar diye ayırır. Yaşam tarzı dayatması sadece bu faşist CHP zihniyetine aittir. Asırlardır, farklılığı içinde yaşatan Anadolu insanı bu durumu zenginlik kaynağı olarak görür. Bu CHP zihniyeti hak ettiği dersi bir kez daha alacaktır.

NE OLMUŞTU?

Deniz Çakır’ın, gittiği bir mekanda başörtülü kadınları hedef alarak “Bunların burada ne işi var? Suudi Arabistan’a gidin” dediği iddia edilmişti. Çakır’ın “Öyle bir şey olmadı. Geceye dair kamera kayıtları var” diyerek kesin bir dille yalanlamıştı. İktidar ve medyasının hedef alması sonrası Çakır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.