Üniversitede odasında katledilen akademisyen Ceren Damar için 100 günlük etkinlik takvimi hazırlandı

Ankara Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) geçen çarşamba günü öldürülen akademisyen Ceren Damar için 100 günlük etkinlik takvimi hazırladı.

“Kadına Yönelik Şiddetten Uzak, Güvenli Üniversite” sloganıyla, KASAUM Cinsel Tacize ve Cinsel Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS) bünyesinde gerçekleştirilecek “KASAUM 100 Günlük Ceren Damar Etkinliği” listesi şöyle:

  • KASAUM, CTS web ve instragram hesapları vasıtasıyla 100 gün boyunca “kadına yönelik şiddetten uzak güvenli üniversite” Ceren Damar sloganını yayınlamak.
  • Bilinmeyeni konuşmak: Üniversitede Kadın Öğretim Elemanı Olmak-Sen de Anlat başlığıyla web sayfalarında yer açmak ve atölye çalışmaları yapmak. Bunu yaparken potansiyel suçlu durumuna öğrenciyi düşürmemek ve karşılıklı konuşma imkanı sağlamak.
  • 8 Mart’ta Ankara üniversitesinin bütün fakülte ve meslek yüksekokullarında CTS Birimi vasıtasıyla toplantılar yapmak.
  • 8 Mart haftasında Güzin Yamaner’in dans öğrencileriyle Ceren Damar-Üniversitede Kadına Yönelik Şiddet başlıklı müzik gösterisi düzenlemek.
  • “Kadına yönelik şiddetten uzak güvenli üniversite” Ceren Damar posterini hazırlayıp, üniversite bünyesinde dağıtmak. İlgili tişörtleri hazırlamak ve 8 Mart’ta giymek.
  • Mor Sohbetleri Ceren Damar Anısına Düzenlemek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.