Öğretim Üyeleri Derneği: Saldırı, Akademideki Çürümenin Sonucudur

Ankara’daki Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görevli akademisyen Ceren Damar’ın dün bir öğrencisi tarafından silahla öldürülmesi sonrası Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği de “Bu cinayet akademideki liyakatin ortadan kalkmasıyla meydana gelen çürümenin bir sonucudur” şeklinde bir açıklama yaptı. 

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği tarafından “Bu saldırı üniversiteye yapılmış bir saldırıdır” başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bu cinayet akademideki liyakatin ortadan kalkmasıyla meydana gelen çürümenin bir sonucudur.

“Sınav hırsızlığı yapan öğrencisini akademik etik, bilim/liyakat çerçevesinde uyaran Damar, görevini üniversite kriterlerine uygun bir biçimde yerine getirmiştir. Ancak onu tehdit eden öğrenci elindeki bıçak ve silah ile Araştırma Görevlisi Ceren Damar’ı vahşice katletmiştir.

“Bu Cinayetin sorumlusu kimlerdir?

“Öğrencisini müşteri hocasını bu müşterinin hizmetkarı haline getiren sistemi yaratanlardır.

“Siyaseten yandaş öğrencilerin yaptıkları şiddet olaylarını görmezden gelen, işlem yapmayan, üniversiteye bıçak, sopa, tabanca demir sokmalarına göz yuman yöneticilerdir.

“Üniversiteleri siyasetin arka bahçesi konumuna getiren zihniyettir. Üniversitelerde bilimin, liyakatin göz ardı edilmesidir. Üniversitelerde etik kurallarını yok sayanlardır.

“Üniversiteleri siyasetin/dinin vesayeti altına alanlardır. Bugüne kadar Üniversite Giriş Sınavlarında yapılan hırsızlıklara göz yumanlardır. KPSS sınav hırsızlıklarını yok sayanlardır.

“Akademik Yükseltmeler için gerekli Yabancı Dil Sınavı’nda yapılan hırsızlıkların bildirilmesine rağmen bu yüz kızartıcı olay hakkında hiçbir İşlem yapmayanlardır.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.