Müjdat Gezen: Bunlardan korkan bunlar gibi olsun

Televizyon programından görüşlerini açıkladıkları için Metin Akpınar’la (77) birlikte dün sabah saatlerinde gözaltına alınan oyuncu Müjdat Gezen (75), bu tür uygulamalarla boyun eğmeyeceklerini söyledi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından Birgün’den Burak Abatay’a konuşan Gezen, “Haftada bir gün karakola gidip imza atacakmışız. Karakoldaki çocukları tanıyorum, atın benim yerime dedim” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkında adli kontrol şartı getirildiğini vurgulayan Gezen, “Cumhurbaşkanına hakaret. Onun söylediği lafı söylemek. Emir büyük yerden geldi tabii ama bu laftan bir hakaret çıkmaz. Çünkü onun kendi söylediği laf. Ben 80’de de Kenan Evren döneminde de yargılandım. Kenan Evren devri daha iyiydi. Düşünebiliyor musun? Bunlardan korkan bunlar gibi olsun. Korkar mıyım ben” dedi.

AKPINAR VE GEZEN NE DEMİŞTİ?

Müjdat Gezen “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” dediği için ifadeye çağrılmıştı.

Metin Akpınar ise darbelere ve kutuplaşmaya karşı demokrasinin önemine vurgu yaparak, şunları söylemişti: “Kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek, kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her türlü faşizm olur. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler…”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.