Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tehdit: Kaçmaya Fırsat Bulamazsın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Esenler’de “15 Temmuz Millet Bahçesi” açılışında konuştu. Fox TV ana haber bülteni sunucusu Fatih Portakal’ın “sokağa çıkın” çağrısı yaptığını iddia eden ve Portakal üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya kalkarsan, bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere meydanları nasıl dar ettiyse, yine dar ederiz. 15 Temmuz’da tankların arasından kaçmış olabilirsin. Bu defa kaçmaya fırsat bile bulamazsın. Onu bil” dedi.

Erdoğan konuşmasında ayrıca kendi dönemlerinde gerçekleştirilen projeleri sıralayarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetiminde olduğu 25 yıl öncesinden de bahsetti.

CHP döneminde İstanbul’da su sorunu ve çöp dağları olduğunu söyleyen Erdoğan, sözü Fransa’daki Sarı Yelekler protestolarına getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Bay Kemal kimseyi sokağa çıkartamayacaksın” dedi.

Fox TV ana haber bülteni sunucusu Fatih Portakal üzerinden Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, şunları söyledi:

“Her fırsatta milleti sokağa çıkarmaya çalışıyorlar. Bak sana bir şey söyleyeyim. Edep fukarasının bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor, ahlaksıza bak, yargı gereken cevabı verecektir.

“Burası Paris değil. Sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya kalkarsan, o televizyon ekranında haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesiyle iş yapacağını zannediyorsan, bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına meydanları nasıl dar ettiyse, yine dar ederiz. Bunu böyle bilesin.

“Sen 15 Temmuz’da tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi’ne gitmiş olabilirsin. Bu defa kaçmaya fırsat bile bulamazsın. Onu bil.

“Bu milletin evlatlarını sendikalarını sokağa davet ederek bir şey elde edemezsin. Buna fırsat vermeyiz. Gereğini de yaparız.”

Fatih Portakal ne demişti?

Portakal, 10 Aralık akşamı ana haber bülteninde şunları söylemişti:

“Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası.”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen pek çok medya kuruluşu, Portakal’ın bu sözlerini, “Halkı sokağa çıkmaya kışkırtmak” olarak değerlendirmiş, Portakal’ı hedef göstermişti.

Söz konusu yayınların ardından Fatih Portakal hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştu.

Perşembe akşamki programında hedef gösterildiğini söyleyen Portakal, şunları söylemişti:

“(…) Canıma zarar geleceğinden korkuyorum. Çünkü beni her gün ekranlarınızda en az 10 dakika gösteriyorsunuz. Bir aklı evvel çıkacak, başıma bir şey geleceğinden korkuyorum. Kendim için önemli değil. Ailem, sevdiklerim var. Tek endişem o. Beni tabii ki eleştirebilirsiniz ama lütfen beni hedef göstermeyin. Bunu çok yapıyorsunuz ve bir gün başıma bir şey gelirse bunun vebali de sizindir.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.