Dağ keçilerini avlayan 2 kişi, 42 bin TL para cezası kesildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Dersim’in Pülümür ilçesinde dağ keçilerini avlayan 2 kişi, 42 bin TL para cezası kesildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Pülümür’de koruma altındaki dağ keçilerini avlayan A.A. ve S.Y., gözaltı alına alınmıştı. A.A ve S.Y., dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. İki kişiye, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından toplam 42 bin TL para cezası kesildi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye gönderildi. Burada ifadeleri alınan iki kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Pülümür ilçesine bağlı Süleymanuşağı köyünde geçen cumartesi günü kaçak avlanan 2 kişi, nesli tükenmekte olan koruma altındaki dağ keçisini avlamıştı. İkili, kendilerine engel olmaya çalışan ve cep telefonu kamerasıyla görüntü çeken köy sakinine saldırıp, cep telefonunu gasbederek kaçmıştı. Yapılan çalışmalar sonucu Erzincan’da ikamet ettikleri tespit edilen A.A. ve S.Y. gözaltına alınarak, Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirilmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.