Kadıköy’de hayvanları koruma yasa tasarısı protesto edildi

İstanbul’un Kadıköy İskele Meydanı’ndaki protesto gösterisine Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen aralarında hayvan koruma derneklerinin de bulunduğu 350 Sivil Toplum Kuruluşu hayvan koruma yasa tasarısını protesto etti

Protestoya, CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile çeşitli motosiklet dernekleri katılarak destek verdi.

‘Tüm hayvan zulümlerine hayır, Can veririz canlarımızı vermeyiz’ yazılı pankart açarak, ellerinde ‘Katliama, yasa tasarısına hayır’, ‘Bu dünya hepimizin’, ‘Hakim ve Savcılar duyun bizi’ yazılı dövizler taşıyan grup, yasa tasarısının değiştirilmesi için çeşitli sloganlar attı.

Protestoyu düzenleyen Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu adına Faytona Binme Atlar Ölüyor Platformu sözcüsü Elif Ertürk, basın açıklamasını yaptı.

Ertürk, yasa tasarısının kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini savunarak, “Tüm hayvanlar üstündeki zulmü ortadan kaldıracak bir yasa tasarısı yerine, tüm sokak hayvanlarını sürgüne, toplama kamplarına yani ölüme gönderecek bir yasa çıkartmaya çalışıyorlar. Bu yasa tasarısı hakkında bir var, bir yok diyerek kapalı kapılar arasında bu yasa tasarısı hakkında çalışıyorlar. Ana hedef her zamanki gibi sokak hayvanlarını yok etmek. Bu konuda hayvan hakları savunucularıyla hazırlanmayan her yasa tasarısı katliam ve sürgün getirecektir” dedi.

Ertürk, Hayvanları Koruma Kanunun 6. Maddesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, sokak hayvanlarını barınaklara sürgüne ve ölüme gönderecek 6. maddenin hayvanlar lehine düzeltilmesini talep ediyoruz. Talebimiz yerine getirilene kadar eylemlerin sürdürüleceğini belirtti. Protesto gösterisi, hayvan hakları savunucularının olaysız bir şekilde dağılmasıyla sona erdi.

İstanbul Vegan İnsiyatifi de Katıldı 

İstanbul Vegan İnsiyatifi(İVİ) de protestoya katılarak  sadece kedilere ve köpeklere değil, tüm canlılar için adalet için döviz açıp, eylem yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsiyatif , İnsan menfaati için sömürüye maruz kalarak katledilen hayvanların uğradıkları istismara karşı insanları bilinçlendirmek amacıyla İstanbul merkezli bir inisiyatiftir.  İstanbul Vegan İnisiyatifi, Kadıköy’de gerçekleştirdiği Gerçeklik Küpü eyleminin ardından İstanbul Animal Save  kapsamında “Vigil, CircleOfSilence” eylemleri düzenliyor.

Ä°stanbul Vegan Ä°nisiyatifiOtomatik alternatif metin yok.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://www.ajanimo.com/kadikoyde-hayvanlari-koruma-yasa-tasarisi-protesto-edildi-olum-yasasi-istemiyoruz/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.