İstanbul Vegan İnisiyatifi, ‘Sessizlik Çemberi’ Eylemi Düzenledi

İstanbul Vegan İnsiyatifi  İstanbul Kadıköy’de  sessizlik çemberi eylemi düzenledi. Eylemde vegan aktivistler ağızlarını  bağlayıp, döviz tutup hayvan sömürüsüne dikkat çektiler

İstanbul Vegan İnsiyatifi(İVİ) üyeleri aktivist veganlar, “Cinayete ortak olma, vegan ol, ikimiz de yaşamak istiyoruz
(Kedi -Kuzu), Senin annen değil, senin sütün değil,  senin bir kaç dakikalık zevkin, benim hayatım, bazı çığlıklar duyulmaz, özgür olmak istiyorum.”  dövizleri açarak hayvanlar için adalet aradıklarının altını çizdiler.

“Sessizlik Çemberi” eylemi sürerken merak edenlere de broşür dağıtılarak soruları yanıtlandı.

İnisiyatif, 19 Kasım’da da Sakarya Tepekum’da ilk kez mezbaha Nöbet (Vigil) eylemi düzenlemiştiCanlı olarak yayınlanan mezbaha nöbetine vegan aktivistler katılmıştı. İnisiyatifi ayrıca  uluslararası hayvan hakları kuruluşu The Save Movement’in bir parçası olan Nöbet (Vigil) eylemini de gerçekleştirmişti.

İstanbul Vegan İnisiyatifi Hakkında

İnsan menfaati için sömürüye maruz kalarak katledilen hayvanların uğradıkları istismara karşı insanları bilinçlendirmek amacıyla İstanbul merkezli bir inisiyatiftir.  İstanbul Vegan İnisiyatifi, Kadıköy’de gerçekleştirdiği Gerçeklik Küpü eyleminin ardından İstanbul Animal Save  kapsamında “Vigil, CircleOfSilence” eylemleri düzenliyor.

Ä°stanbul Vegan Ä°nisiyatifiOtomatik alternatif metin yok.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.