Hayvan Hakları Büyük İstanbul Buluşması Düzenleniyor,’Can veririz; Hayvanları Vermeyiz!’

Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili yasa taslağı, bakanlıklarca hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı’na sunulmuş durumda ve çok yakında TBMM Başkanlığı’na da sunulması bekleniyor.

Yapılan bir dizi görüşme neticesinde, özellikle sokak hayvanlarının sürgünü, esareti ve ölümüne sebebiyet vereceği için, hakkında yoğun endişelerin bulunduğu tasarıya dair yasama sürecine gerektiği gibi müdahale etmek amacıyla, 350’ye yakın STK ile oluşturulan Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu, 25 Kasım (bu Pazar), saat 14.00’da, Kadıköy İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın önünde “Hayvan Hakları Büyük İstanbul Buluşması”nı gerçekleştirecek.

Türkiye’nin dört bir yanından hak savunucularının katılımı ve müzik grupları ile sanatçıların desteğiyle geniş katılımlı olarak gerçekleştirecek buluşma, sokak hayvanları ile ilgili bir mizanseni de içerecektir. Buluşma, basın açıklaması ile son bulacaktır.

Sokak hayvanlarını ölüme göndermemek, hayvan haklarını bir kez daha gündeme getirmek, “Katliam yasa tasarısı istemiyoruz” demek ve tasarının, son hâli açıklanarak hayvanlar lehine, görüşlerimiz doğrultusunda düzeltilmesini talep etmek için düzenlenecek “Hayvan Hakları Büyük İstanbul Buluşması”na herkes davetli.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.