Cumhurbaşkanı Erdoğan:Batı’da Olunca Feryat Figan, Türkiye’de Olunca Akademisyendir Falan Filan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) haftalık grup toplantısında konuştu. Erdoğan, gözaltına alındıktan sonra 12’si adli kontrol şartıyla serbest bırakılan, biri tutuklanan akademisyen ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Türk Akım Boru hattı, yerel seçimler ve CHP konularına değindi.

Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

“Gezi Parkı ile ilişkili kişiler gözaltına alındı. Batı’dan ve malum çevrelerden açıklama geliyor. Dünyada bu işlerin finansörü olduğu gibi, Türkiye’de de finansörü olan kişiler var.

“Batı bu kişi içeri alınınca neden rahatsız oluyor? Kendi ülkenizde olunca feryat figan, Türkiye’de olunca akademisyendir falan filan. Siz bunları bizim külahımıza anlatın.

“Türk Akım Boru Hattı’nın açılışına katıldık. Konuşacaksanız gelin bunları konuşalım. Gündemlerinde hâlâ Türkiye’yi nasıl karıştırırız var.

“2019’un sonunda tamamıyla bitecek. Tedarik başlayacak.

“Ülkemizde son dönemlerde eski Türkiye’de kaldığını düşündüğümüz tartışmaların içine çekilmeye çalışıldığını görüyoruz.

“Dünyanın 21. yüzyılın ikinci yarısına hazırlandığı dönemde, ülkemizin baskı dönemlerine çekilmeye çalışılması manidardır. Buna bir isim verilecekse gericiliktir, çağdışılıktır.

“Türkiye’nin geldiği yerde eski, baskıcı günlere dönülmesini isteyenlere başka ne söz olabilir? Bizim milletimiz tek parti dönemini vicdanında hak ettiği yere çoktan oturtmuştur.

“Türkiye’nin tarihinde adı yoklukla, faşizan baskıyla özdeşleşmiş bir partinin aynı kafada gidiyor olmasını ülkemizin talihsizliği olarak görüyoruz.

“Rahmetli Nurettin Topçu, ‘Kendimiz dışında nereye koştuysak gurbette kaldık’ der. Milletimiz kendisi ile aynı değerleri yaşayan ve yaşatan, aynı türküleri söyleyen yerli ve milli siyasetçi ile siyaset istiyor.

“Artık her adımını devlet ve millet düşmanları ile birlikte atanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yeniden hortlayamayacaklardır.

“Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’ndan başlayıp, milletin kendisine hakaret eden bu CHP zihniyeti hak ettiği cevabı 31 Mart’ta sandıkta alacaktır.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.