Ankara Pursaklar’da 50’den fazla köpek zehirlenerek katledildi

Ankara’nın Pursaklar ilçesi Altınova Mahallesi’nde 50’den fazla köpek katledildi. Zehirlendiği tahmin edilen hayvanların, kimler tarafından öldürüldüğü henüz belli olmasada mahalle halkı belediyeden şüpheleniyor.

Birgün’den Seda Balmumcu’ya konuşan Altınova Mahallesi sakinleri, durumun şaibeli olduğunu söylüyor. Mehtap Aksoyoğlu Ulusoğlu adlı bir mahalle sakini, “50’den fazla sokak hayvanı zehirlendi ve bu çok geniş bir bölgede yapıldı. Sıradan bir insanın yapabileceği bir şey değil” dedi.

Belediyenin yaptırdığını düşünüyoruz” şüphesini de dile getiren Ulusoğlu,“Mahalleli hayvanları beslememden rahatsız oluyordu, geçen hafta belediyeye şikayetçi oldular. Hemen üstüne böyle bir olayın yaşanması şaibeli bir durum. Bölgede inceleme yaptığımda kartonların üzerine tavuk etlerinin koyulduğunu ve üstünde beyaz toz olduğunu gördüm. Kediler, kuşlar, kirpiler orada can vermiş” diye konuştu.

Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Ulusoğlu, MOBESE’lerin incelemeye alındığını söyledi. Hayvanların zehirlenerek öldürüldüğünü tahmin ettiklerini söyleyen Pursaklar Belediyesi Hayvan Barınağı yetkilileri ise 17 cansız hayvanın otopsiye gönderildiğini ifade etti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.