Britanya’da kripto para vergilendirmesi başlıyor

İngiltere’de kripto para vergilendirmesi için yasal düzenleme yapılıyor. Ayrıca İngiltere’de ICO’lar da yasal hale getirilecek.

Kripto para sektörüne yönelik birçok ülkede vergilendirme uygulamasına gidiliyor. İngiltere de bu ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’de vergilendirme çalışması Hazine Bakanlığı, Finansal Hizmetler Servisi ve İngiltere Merkez Bankası’nın ortak çalışmasıyla yürütülüyor.

Tik Tok isimli eğlence uygulaması ile ismini tüm dünyaya duyuran ByteDance şirketi, büyümesini sürdürüyor. ByteDance şirketi Uber’i geçti Genellikle video ve müzik odaklı uygulamalar geliştiren Çin merkezli ByteDance, kullanıcı sayısındaki artış ile …
 
Vergilendirme hakkında yapılan açıklamada, kripto paralara yönelik risklerin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, DLT ve kripto para teknolojilerinden en fazla şekilde faydalanılmak istenildiği belirtiliyor.

Bu yılın sonunda veya 2019 yılının başında tamamlanması beklenen düzenleme ile kullanıcıların bu teknolojiye erişiminin kolay hale geleceği belirtiliyor. Ayrıca ICO’ların yasal hale gelmesi için de çalışmalar yapılıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.