Twitter kâra geçti

13 yaşındaki sosyal medya servisi Twitter, kurulduğundan bu yana, nihayet kâra geçmeyi başardı. 2018 yılında ilk çeyreği 61 milyon dolar kar ile kapatan mikroblog servisi ikinci çeyrekte 100 milyon dolara, üçüncü çeyrekte ise 106 milyon dolar kar rakamına ulaştı. Toplam gelirleri 758 milyon doları bulan şirketin, 9 milyon bot hesabı silmesinin de, reklam verenlere güven verdiği değerlendiriliyor.

Gerçek kullanıcı olmayan ve spam yapmak ya da reklam çekmek için kullanılan bot hesaplar çıktıktan sonra toplam aylık aktif kullanıcı sayısı 326 milyona düşen Twitter, buna rağmen gelirlerini ve karını arttırmayı başardı.

Washington Post yazarı  gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı İstanbul’da konsoloslukta öldürdüğünü kabul eden Suudi Arabistan’ın 2015 yılında Twitter’a casus sokarak ülkedeki muhaliflerin hesaplarını kontrol altına almaya çalıştığı ortaya çıktı. Suudi istihbaratı Twitter’a sızmış ABD’deki …

Twitter, 758 milyon dolarlık gelirin 650 milyon dolarını reklamdan elde ederken 108 milyon dolarını da kullanıcı verilerinin satışından elde ettiğini açıkladı.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://www.techinside.com/saka-degil-gercek-twitter-kara-gecti/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.