Asulis ‘Lisansüstü Öğrenci Çalıştayları’na queer kuram ile başlıyor

“Asulis Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Çalıştayları” serisinin ilki farklı disiplinlerden queer kuram ve metodoloji üzerine olacak. Başvurular için son tarih: 22 Ekim Pazartesi.

Türkiye’de bir arada yaşama düşüncesini ve bu alanda yeni çalışmalar yürütecek araştırmacı adaylarını teşvik etmeyi amaçlayan Asulis Dil, Diyalog, Demokrasi Laboratuvarı “Lisansüstü Öğrenci Çalıştayı” düzenliyor.

Çalıştay serisinin ilkinde, farklı disiplinlerden queer kuram ve metodolojiye odaklanan üç araştırma tartışılacak. Tezlerin tartışmaya açılmasını sağlamak, bu konuda çalışan araştırmacıların diyaloğunu pekiştirmek ve akademisyenler – araştırmacı arasında bağ kurmayı amaçlayan Çalıştay’a başvurular 22 Ekim Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecek.

Katılımcı sayısının 15 kişi ile sınırlı olduğu “Asulis Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Çalıştayları”nın ilkinde “Trans Erkeklerin Açılma Süreçlerine Etki Eden Faktörlerin Sosyolojik Analizi”, “İnterseks ve Cinsiyet Çeşitliliğinin Medikalizasyonu” ve “Karşılaştırmalı Queer Okumalar: Kulin, Mungan ve Toptaş Metinlerinde Queer Potansiyeller” tartışılacak.

“Asulis Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Çalıştayları”na buradan başvurabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.