Kemal Kılıçdaroğlu: Halk perişan, o lale devri yaşıyor; tefeciler dahil kimse hükümete güvenmiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomideki olumsuz gidişatı eleştirerek, “Halk perişan, Saray lale devri yaşıyor. Siz Türkiye’nin değil, hanedanın sorununu çözersiniz. Tefeciler dahil kimse hükümete güvenmiyor” dedi. 31 Mart 2019’da gerçekleştirilmesi beklenen yerel seçimlere ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “Bazı belediye başkan adaylarımız çalışmaya başladı. İttifak değil, dirsek teması olabilir. 24 Haziran’da iyi sınav vermedik. Kızdırdığımız gençlerin fikirlerine açığız” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet’i kabul etti. Kılıçdaroğlu, yerel seçimler, ekonominin durumu, Katar’dan gelen uçak ve Suriye ile ilişkilerde gelinen son durumu değerlendirdi. ‘Halk perişan, Saray lale devri yaşıyor’ diyen Kılıçdaroğlu, ekonomik krizi yaratanın çözüm üretemeyeceğini belirtti. CHP lideri, Suriye konusunda ise Erdoğan’ın Esad’ın istediklerini yapma noktasına geldiğini söyledi.

Suriye’de yaşananlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaorğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. “Suriye konusunda Rusya’nın her dediğini yapma noktasına geldi Erdoğan. Esad’ın her dediğini yapma noktasına geldi anlamına geliyor bu” diyen Kılıçdaroğlu, “Araya aracı koymanın anlamı yoktu. Suriye’nin bütünlüğü açısından Esad ile görüşmenin, belli ilkeler çerçevesinde görüşmenin yolu açılmalıydı. Çünkü Suriye’nin bütün olarak, devlet olarak varlığını sürdürmesi Türkiye ve bölge açısından da ciddi bir güvence” görüşünü dile getirdi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.