Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği ismini cinsiyet eşitliği adına “İş İnsanları” olarak değiştirdi

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Yiğit Savcı, genel kurulda alınan isim değişikliği kararı ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“GYİAD, gerçekleştirdiği proje ve hayata geçirdiği değişimlerle cinsiyet eşitliğine her dönemde vurgu yapan, kamuoyuna örnek olan bir dernektir. Bu doğrultuda, 2006 yılında ilk kadın başkanımızı seçmiştik, bugün de yönetim listemizde kadın ve erkek üye sayımız eşit. Sonuç olarak 32 yıldır faaliyetlerine devam eden derneğimizin genel kurulunda tarihi bir gün yaşadık ve genç iş örgütleri arasında yine çok önemli bir ilke imza attık. Gerçekleştirdiğimiz isim değişikliği ışığında söyleyebilirim ki ülkemizde kadın istihdamının artması için çalışmalarımız devam edecek, hedefimiz 2028 yılına kadar iş dünyasında çalışan kadın ve erkeklerin oranının eşit olması.”

1971’de kurulan Türk Sanayici ve İşadamları Derneği,  Ocak 2018’de TÜSİAD markasını koruyarak, ismini “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirmişti.

 

(Yeşil Gazete)

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://yesilgazete.org/blog/2018/09/19/genc-yonetici-ve-is-adamlari-dernegi-ismini-cinsiyet-esitligi-adina-is-insanlari-olarak-degistirdi/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.