Yeşil Kundura da konkordato ilan etti

Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Üç ay geçici mühlet verilen şirkete, faaliyetlerinin denetimi için 2 kişilik konkordato komiser heyeti atandı. Yaşadığı mali darboğazı gerekçe göstererek mahkemeye başvuran Yeşil Kundura Sanayi AŞ hakkında dün verilen kararda şirket hacizlere karşı korumaya alındı.

Şirket İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesine 13 Eylül günü başvurmuştu. Mahkeme, şirkete yönelik yeni haciz yapılmasını yasakladı. Şirkete üç ay geçici mühlet veren mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi ve onayı için de 2 kişilik konkordato komiseri atadı.

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kızanlıklı, mahkemeye yaptıkları başvurunun gerekçesine ilişkin şunları söyledi:

“Son dönemde, ülkemizde yaşanan; yüksek faizlerin uzun vadeli yatırımlara imkan vermemesi, TL’de yaşanan değer kaybı neticesinde satışların giderek azalması, ithal girdilerin kurdaki dalgalanmalardan etkilenmesi ve bunun gibi birçok olumsuz ekonomik gelişme nedeni ile, kısa vadeli ödemelerimizde yaşanan güçlükleri bertaraf etmek, ticari faaliyetlerimizi korumak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın bu zorlu süreçten daha da olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile Av. Ertuğrul Kılınç konkordato başvurusu yapma kararı almış bulunmaktayız.”

Kızanlıklı ayrıca “Konkordato süreci ile mevcut borçlarımızın vadelerini uzatarak işimize odaklanmayı, bu sayede ileriye dönük çalışmalarımızı müşteri, tedarikçi ve bayilerimizin nezdinde -bugüne dek yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde- sürdürebilmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kızanlıklı, sahip oldukları varlıkların da borçları ödemeye yeter seviyede olduğunu kaydetti.

Çeşitli illerde 13 franchise mağazası bulunan Yeşil Kundura faaliyetlerine 1948 yılında başlamıştı.

Öte yandan ünlü ayakkabı markası Hotiç de eylül ayı başında konkordato ilan etti. 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.