Çorlu’daki tren kazasında ölenler anıldı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında hayatını kaybeden 25 kişi, olayın meydana geldiği yerde karanfillerle anıldı. Menfezin altındaki toprağın aşırı yağmur nedeniyle kayması sonucu 8 Temmuz’da tren raydan çıkmış, 25 kişi hayatını kaybederken 340 kişi de yaralanmıştı.

Kazada yakınlarını kaybedenler ve bazı yaralılar ile aileleri, olay yerine karanfil bırakmak için Sarılar köyünde toplandı.

Tren kazasında traktörleriyle olay yerine gidip yaralıları tahliye eden köylülere, ölenlerin yakınları ve yaralananlar teşekkür etti.

Sarılar köyünde toplanan yaklaşık 300 kişi, tren kazasının meydana geldiği noktaya yağmur ve karadan araç yolu olmaması nedeniyle gidemedi. Bunun üzerine kalabalık, köyde basın açıklaması yaptı.

Kazada kardeşi ve 14 yaşındaki kızı Bihter Bilgin’i kaybeden Zeliha Bilgin, grup adına basın açıklamasını okudu. Bugün kendisinin doğum günü olduğunu söyleyen Bilgin, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Elinde kızının trende çektirdiği son fotoğrafını taşıyan Bilgin şunları söyledi: “Ben bugün kızıma sarılamayacağım. Kardeşlerime sarılamayacağım. Onlar kim bilir bana nasıl bir sürpriz yapacaklardı… 8 Temmuz günü yaşanan olay çok acı ve ihmal doluydu. Burada 25 kişi hayatını kaybederken, 340 kişi de yaralandı. Bizler, ölenlerin yakınları olarak yaşanan olayın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Olayın sorumluları kimlerse bulunarak mutlaka gereken cezayı çekmeliler. Biz aldığımız ilaçlar sayesinde ayakta kalabiliyoruz. Ölenleri asla unutmadık, asla da unutmayacağız. Bugün benim doğum günüm. Kızım ve kardeşim bu kazada ölmeseydi şu an bana doğum günü sürprizi hazırlıyor olacaktılar. Yaşadığımız durum çok acı ve telafisi yok.”

Programa katılan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise Meclis’te konunun takipçisi olduklarını belirterek kazada ihmali olanlara gereken cezanın verilmesi için çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından köy yakınından geçen rayların bulunduğu bölgeye gidilirken yaşamını yitirenlerin fotoğrafları taşındı.

Rayların üzerine karanfiller bırakılırken ölenlerin yakınları gözyaşları döktü. Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden kalkan ve İstanbul Halkalı’ya giden yolcu trenine de karanfiller atıldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.