İsveç’te 4 çocuk bir Romanı öldürmekle suçlanıyor

Romanya’dan İsveç’e çalışmak için gelen bir Roman 8 Ağustos sabahı Huskvarna kentinde yaşamını sürdürdüğü parkta ölü bulundu. Otopsi raporu söz konusu kişinin aldığı darbelerden dolayı yaşamını yitirdiğini gösterince polis, soruşturma başlattı.

Adamın şiddete uğradığını gösteren filmlerin sosyal medya hesaplarında yayımlandığı bilgisine ulaşan polis, 15 yaşlarındaki 4 çocuğu gözaltına aldı. Çocuklardan ikisi cinayet işlemekle suçlanıyor.

Savcı Klas Lorefors, ellerinde olayı görüntüyen filmler olduğunu ancak sosyal medyada yayımlanan daha farklı görüntüler olabileceğini belirterek kamuoyundan yardım istedi.

Bir yardım kurumuda çalışan ve adamı tanıyan Mikael Good, Expressen gazetesine “Ölüm haberini aldığımda şaşkınlıktan donup kaldım. Çocukların bir insanı öldürmesi tamamiyle saçma” dedi.

Dil güçlüğünden dolayı öldürülen Romanla bir kez tercüman aracılığıyla konuştuğunu söyleyen Good, adam hakkında şu bilgileri verdi.

“Romanya’dan 4 yıl önce buraya geldiğini söyledi. Boşanmıştı ve iki çocuğu vardı. Ülkesinde bir matbaada çalışıyordu. Ama matbaa taşınınca issiz kaldı. İş bulmak için İsveç’e geldi. Ama iş bulmada zorlandı, geçici işler bulabildi.”

Polis, yaşamın yitiren Romanın Huskvarna’daki parkta yaşadığını ve yaşamını büyük ölcüde dilenerek sürdürmeye çalıştığı bilgisini verdi.

Yorumlar

yorumlar

Post source : Evrensel

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.