LeMan dergisi de kağıt krizinden etkilendi, son sayı cep boy çıktı

Yükselen kağıt fiyatlarından mizah dergisi LeMan da etkilendi. LeMan son sayısını cep boy bastı, “SEKA’yı kapatanlar utansın” dedi. Kur krizi nedeniyle yükselen kağıt fiyatlarından etkilenen basılı yayınlar arasına LeMan dergisi de girdi. LeMan, son sayısını cep boy basarak okurlarına ulaştırdı.

Mizah dergisi LeMan, gelişmeyi Twitter hesabından, “SEKA’yı kapatanlar utansın… Cep LeMan bayilerde…” paylaşımıyla duyurdu. Dergi, yaşananları kapağındaki karikatürde de “Bak ne güzel oldu! Eskiden kağıt mı vardı?” esprisiyle eleştirdi.

LeMan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Akgün, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda kağıt krizine değinmiş, “Haftaya LeMan nasıl çıkacak onu düşünüyoruz şimdi” demişti.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk’ün açıklamasına göre, “Tonu 750 avro olan kağıt şimdi 900 avroya çıktı”. Dolar ve avrodaki yükselişle beraber kağıt fiyatları Türk Lirası ile astronomik rakamlara ulaştı ve bu gelişme yayıncıları vurdu. SEKA’nın kapatılmasıyla birlikte ithal kağıt kullanan Türkiye’de iktidar olanaklarından beslenmeyen pek çok gazete, dergi ve yayınevi ardı ardında bu krizin kendilerini nasıl vurduğuna dair açıklamalar yaptı, belki de yayınlarını basamayacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.