CETAD, “Cinsellik, Cinsiyet ve Değişen Sınırlar’’ı konuşacak

Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği’nin düzenlediği 12. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Ulusal Kongresi’ne bildiri göndermek için son tarih 31 Ağustos Cuma.

Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD), bu yıl on ikincisini düzenlediği Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Ulusal Kongresini 01-04 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyecek. Kongreye bildiri göndermek için son gün ise 31 Ağustos Cuma.

“Cinsellik, Cinsiyet ve Değişen Sınırlar’’ temalı bu kongrede, zamanın, toplumun ve deneyimlerin değiştirdiği sınırlar içinde cinsiyetin, cinselliğin, cinsel işlevin ve cinselliğe bakışın tüm yönleri, cinsellik ve sınır ilişkisi ele alınacak.

CETAD bu yılın temasını çağrı metninde şöyle açıklıyor: “Sadece toplumsal normlar açısından değil sınırların kendini gösterdiği yaşamın tüm evrelerinde, alınan sosyal roller ve rol değişikliklerinde, bir hastalığı göğüslerken, travmaya uğrarken ya da tanık olurken, yani sınır koyarken ya da bir sınıra dokunulurken, cinselliğin yaşamdaki yeri, kimliğin ve cinsiyetin sınırları ve izdüşümleri ötelediğimiz ama konuşmamız gereken bir başlıktı, bu kongre ile tartışma olanağı bulmuş olacağız.”

Ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=26428

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.