Hindistan hükümetinden canlı hayvan ihracatına süresiz yasaklama kararı

Hindistan hükümeti hayvanlara zulmedildiği gerekçesiyle, ülkede canlı hayvan ihracatı yapılmasını süresiz olarak yasakladı.

The Indian Express’e konuşan Hindistan Gemicilik Bakanı Mansukh Mandaviya, “Koyun ve keçilerin Tuna Limanı’nda ihraç edildiğini öğrendik. Tüm limanlarda hayvancılık ihracatını yasakladıkSöz konusu hayvanların nakliyesi Dubai’ye sevk edilmişti. Hayvanların Dubai’ye yönlendirilmesi katliam için ihraç edildikleri anlamına geliyordu. Halkın katliama karşı hayvan ihracatının durdurulması talepleri vardı” dedi.

Bakanlık çalışanlarından Gopal Krishna ise Maharashtra ve Gujarat gibi çeşitli yerlerde hayvancılık ihracına karşı halk protestolarının yapıldığını bu yüzden kamu düzeninin korunması adına bu kararın alındığını söyledi.

Dubai’ye Kurban Bayramı için nakledilen hayvanlar arasında deve ve büyükbaşların dışında keçi ve koyunların da bulunduğu belirtildi.

 

(Indian Express, Yeşil Gazete)

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://yesilgazete.org/blog/2018/08/14/hindistan-hukumetinden-canli-hayvan-ihracatina-suresiz-yasaklama-karari/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+YesilGazete+%28Yesil+Gazete%29

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.