Erdoğan: Bugün yaşananların 1994, 2001 ve 2007 krizleriyle ilgisi yok

Erdoğan: Türkiye ekonomide de bir kuşatmayla karşı karşıya. Kurdaki yükseliş 2013’teki Gezi olaylarının, 17-25 Aralık 2014’teki yolsuzluk soruşturmalarının ve 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin devamı ifadelerini kullandı.

“Türkiye, her alanda olduğu gibi ekonomide de bir kuşatma ile karşı karşıyadır. Gezi olaylarıyla başlayan, 17-25 Aralık ile devam eden, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle bir üst aşamaya taşınan saldırıların bir müddet daha devam edeceği açıktır. Türkiye’nin bağımsızlığı, ekonomik çıkarları ve milli onur ve haysiyetini hedef alan bu atakların farklı biçimlerine karşı hazırlıklı olmalıyız. Bunun en önemli sebebi milli menfaatlerimiz noktasında tavizsiz bir tutum takınmış olmamızdır.”

“Bugün yaşadığımız hadisenin ne 1994 kriziyle, ne 2001 kriziyle ne 2007 kriziyle bir ilgisi yoktur. Gerçekten bambaşka bir durumla karşı karşıyayız. Bu saldırılara karşı hazine ve maliye bakanlığımız ile ekonomi birimlerimiz gereken adımları atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Şu anda bizim bütün olaylar karşısında temkinli bir şekilde attığımız adımlar var, atacağımız adımlar var, çeşitli planlarımız var.”Recep Tayyip Erdoğan –Cumhurbaşkanı

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.