Veri Kaynağı, İlk Uluslararası Doğruluk Kontrolü Zirvesi’ni Gerçekleştiriyor!

Türkiye’nin veri temelli yayıncılık faaliyetleri yürüten öncü kurumu İzlemedeyiz, 1-2 Kasım 2018 tarihleri arasında gazeteciler ve araştırmacıları Antalya’ya davet ediyor.

Kurumun önde gelen çalışmalarından Doğruluk Payı ve Veri Kaynağı’nın üstlendiği bu etkinlik, Uluslararası Doğruluk Kontrolü Ağı (International Fact-Checking Network) işbirliği ile gerçekleşiyor. Doğruluk Kontrolü Türkiye 18 (Fact-Checking Summit Turkey 18) buluşması bu alanda Türkiye’de düzenlenen ilk uluslararası etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu kapsamda 1-2 Kasım 2018 tarihleri arasında, Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa ve Kafkaslar’dan 50’nin üzerinde isim Antalya’da bir araya gelecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek yapmış olduğu açıklamada, 14 farklı ülkeden 50’nin üzerinde katılımcıyı Antalya’da bir araya getirerek, veri temelli yayıncılık faaliyeti üzerine çalışan kurum ve kişilerin daha güçlü ortaklıklar kurmasını ve deneyim kazanmalarını önemsediklerini belirtti.

İki gün sürecek zirve boyunca, katılımcılar arasında paneller, atölyeler ve çeşitli etkinlikler aracılığıyla ortaklıklar kurulması hedefleniyor.

Daha fazla bilgi almak ve son başvuru tarihi 31 Ağustos 2018 olan etkinliğe başvuruda bulunmak için  http://www.fcst18.com adresi ziyaret edilebilir.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.