Photo Credit To AA

Tenisçi Berfu Cengiz çiftlerde şampiyon oldu

Milli tenisçi Berfu Cengiz, Kazakistan’da Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 80 bin dolar ödüllü turnuvada çiftlerde şampiyon oldu.Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen organizasyonda, 18 yaşındaki milli tenisçi Berfu Cengiz ve partneri Kazak Anna Danilina, çiftler kategorisinde final maçına çıktı.

Berfu Cengiz ile Anna Danilina, Özbek Akgül Amanmuradova ve Gürcü Ekaterine Gorgodze çiftini 3-6, 6-3, 10-7’lik setlerle 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Milli sporcu, kariyerinde ilk kez 80 bin dolar ödüllü turnuvada şampiyonluk sevinci yaşadı.

Cengiz’in antrenörü Hakan Cengiz:

Kazakistan’daki ITF turnuvasında çiftlerde şampiyon olan Berfu Cengiz’in antrenörü Hakan Cengiz, milli sporcunun güzel bir mücadeleyle şampiyonluğa ulaştığını söyledi.

Milli tenisçinin antrenörü Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Berfu Cengiz ile partneri Kazak Anna Danilina’nın final maçı stresi nedeniyle maça iyi başlayamadıklarını belirterek, “İlk seti kaybettikten sonra kendi ritimlerini buldular, yetenek ve potansiyelleri ortaya çıktı ve güzel oynadılar.” diye konuştu.

Rakiplerinin çok tecrübeli oyuncular olduğuna işaret eden Hakan Cengiz, Berfu Cengiz’in 18 yaşında ilk defa 80 bin avro düzeyinde profesyonel bir turnuvayı kazandığını kaydetti.

Başkent Astana’da düzenlenen kadınlar ITF turnuvası çiftler finalinde, Berfu Cengiz ile Kazak Anna Danilina ikilisi, Özbek Akgül Amanmuradova ve Gürcü Ekaterine Gorgodze çiftini 3-6, 6-3 ve 10-7’lik setlerle 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://www.aa.com.tr/tr/spor/berfu-cengiz-ciftlerde-sampiyon-oldu/1210217

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.