CHP’de 3 başlıkta ‘nerede hata yaptık’ incelemesi yapılacak

CHP, 24 Haziran seçimlerini en sağlıklı şekilde değerlendirmek üzere harekete geçti. Genel Sekreter Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan imzasıyla 81 il ve ilçe örgütlerine gönderilen genelgeye göre, seçimlerde mahalle bazında oy kayıpları ve artışlarının değerlendirilmesi yapılacak.

Örgütlerden gelen raporlar yapılacak bir dizi toplantı ile masaya yatırılacak. Araştırmada mahallede oy değişiminin nedenlerinin üç başlık altında analiz edilmesi talep edildi.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre genelgede, il ve ilçe danışma kurullarının en geç 19 Ağustos gününe kadar toplanarak,24 Haziran seçim sonuçlarının, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarına göre mahalle bazında karşılaştırılması istendi.

Araştırmada, mahallede oy değişiminin nedenlerinin üç başlık altında analiz edilmesi talep edildi. Genelgede bu üç başlık ‘Oy değişiminin ilgili mahallede son beş yıl içinde yaşanan toplumsal, kültürel, ekonomik değişimlerle ilgisi; rakip partilerin uygulama ve politikalarının etkileri; CHP’nin politika ve tercihlerinin ilgili seçim çevresindeki etkileri’’ olarak belirlendi.

Çalışma önce ilçe danışma kurullarında yapılacak ve sonunda raporlaştırılacak. İlçelerden gelen raporlar iller tarafından değerlendirilecek; bu raporlar çerçevesinde ildeki seçim sonuçları analiz edilecek.

Çalışmaların sonunda il danışma kurulları da raporlarını oluşturup sisteme girecek. Ortaya çıkan sonuçları genel merkez; il başkanları, Meclis grubu ve Parti Meclisi toplantılarıyla etraflı bir biçimde değerlendirecek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.