Eurosport’un sahibi Fatih Oflaz’a öz kızına cinsel istismardan 18 yıl hapis cezası verildi

MTV, Eurosport gibi pek çok kanal ve şirketin sahibi Fatih Oflaz’ın, kızını 8 yaşından 13,5 yaşına dek sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı.Zülfikar Ali Aydın’ın Habertürk’e çıkan haberine göre çocuk, anne-babası boşandıktan sonra, annesinin zoruyla belli günler babasının evine gittiğini ve burada istismara uğradığını anlattı.

Yıllarca istismara maruz bırakılan çocuk şimdi genç bir kadın. Bu süreçte 3 kez intihara teşebbüs ettiği belirtilen kadın, yaşadıklarını yıllar sonra anlattı ve yaptığı şikayet üzerine Oflaz hakkında dava açıldı.Davanın İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında konuşan kadın, “Sonunda durumu anlatıp gerçeklerle yüzleşmeye karar verdim ve şikâyetçi oldum. Ne bu şikâyet, ne de yargılamanın sonucu benim yaşadıklarımı değiştirmeyecek. Benim hayatım mahvoldu” dedi.

Duruşmada kadının psikolojik tedavisini yürüten doktor Turgut Kundakçı da konuştu. Kadının isteği üzerine babası ile doktor gözetiminde yüzleştiğini ve Oflaz’ın suçunu kabul ettiğini anlattı. Oflaz ise duruşmada tersi yönde bir ifade vererek eski eşini ve hatta istismara maruz bıraktığı kızını suçladı.

Oflaz, eski eşi Aslı Kocaoğlu’na kızı için nafaka ödemeyi kestiğini ve bu yüzden emlak aldırmak için kızına bunları söylettiğini iddia etti.

Mahkeme yaklaşık 2 yıl süren yargılama sonunda, ortaya çıkan tanık ifadeleri, Adli Tıp Kurumu’nun verdiği istismar raporuna göre, ruh sağlığının bozulduğuna ve sanık baba Fatih Oflaz’ın birden fazla kez çocuğunu istismar ettiğine karar verdi.

Oflaz’ın kendi çocuğuna karşı kasıtlı işlediği suç nedeniyle 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar veren mahkeme daha sonra sanığın sabıkasız olmasını dikkate alarak cezasının 18 yıl 9 ay hapis olarak uygulanmasına hükmetti. Mahkeme tutuksuz yargılanan Oflaz için yurt dışına çıkış yasağı koyup adli kontrol uygulama kararı aldı.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.