6 metrelik su kuyusuna düşen inek kurtarılamadı

Kocaeli’nin Karatepe ilçesinde 6 metrelik su kuyusuna düşen inek, itfaiye ekibi ve vatandaşların tüm kurtarma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Olay Karatepe Fatih Sultan Mahallesi Yavuz Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Salih Arı isimli bir vatandaşa ait inek, damda zincirini kopartarak bahçe üzerinde dolaşmaya başladı.
 
Bu esnada daha önceden açılmış olan su kuyusunun üzerinden geçmeye çalışan inek, bir anda kuyunun içinde düştü. Kuyuya ineğin düştüğünü gören ev sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.
 
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri kuyuya düşen ineği kurtarmak için hummalı bir çalışma başlattı. Kuyunun içerisinde su olması nedeniyle müdahale edemeyen ekipler, olay yerine İSU ekiplerini çağırdı.

İtfaiye ekipleri daha sonra su yüzüne çıkan ineğin ayağına ip bağlayarak vinç yardımı ile kuyudan çıkardı. Kuyudan çıkarılan  ineğin hayatını kaybettiği anlaşıldı. Yaşanan olayla ilgili konuşan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı, “İnek ahırdan çözülmüş. Baş aşağı düşmüş ve boğulmuş. Geldiğimizde hayvan suyun içindeydi. Yapacak bir şey yoktu. İtfaiyeye İSU’ya ve Karatepe Belediyesi’ne bilgi verdik. Müdahale ettik ama hayvan ölmüştü” dedi.İneğin düştüğü kuyunun üstü daha sonra ekipler tarafından kapatıldı. 

Yorumlar

yorumlar

Post source : Davut Has - Uğur Konuk , DHA

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.