İnce: Benim de hatalarım oldu

Gençlere seslenen Muharrem İnce, “Kampanya sürecinde bir insan olarak elbette benim de hatalarım oldu” dedi. İnce, seçim gecesi açıklama yapmamasına ilişkin spekülasyonlara da değinerek, “Yapılan insafsız spekülasyonlar ve söylenen yalanlar bir tarafa bırakılırsa, size o gece yapmam gereken açıklama borcumu geciktirdiğimi kabul ediyorum” ifadesini kullandı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, gençlere seslendi. Seçim kampanyasının mimarlarının gençler olduğunu belirten İnce, kampanya sürecinde kendisinin de hatalarının olduğunu söyledi.

Muharrem İnce’nin Twitter hesabından yaptığı ve “Evlatlarım, öğrencilerim, gençler” diyerek başladığı açıklaması şöyle:

OLAĞANÜSTÜ 50 GÜNÜN MİMARISINIZ: Sizler ülkemizin tarihine geçecek, “umut, barış, kardeşlik” diyen, sevgi ve saygıyı yücelten bu değerlerden taviz vermeyen olağanüstü bir 50 günün mimarlarımızsınız. Gençliğinizin heyecanı, tazelenmiş umutlarınız, hayata pozitif bakış açınızla kampanya döneminde harika işlere imza attınız, büyük emek verdiniz. Birlikte 81 milyon Türkiye’ye yeni bir iklim, yeni bir nefes getirdik. 50 günlük kampanyanın sonunda “barışacağız, büyüyeceği, adilce bölüşeceğiz” inancıyla ayni anda atan 15 milyon yürek olduk.

 

BENİM DE HATALARIM OLDU: Çok kısa zamanda kısıtlı olanaklarla ve eşit olmayan şartlarda bir kampanya süreci yaşadık. Kampanya sürecinde bir insan olarak elbette benim de hatalarım oldu. Ancak ben liderliğini yaptığım 15 milyon insanımı utandıracak, güvenini sarsacak, onların boynunu yere eğecek hiçbir hata yapmadım. Hepimizin alnı açık, yüzü paktır. Yapılan insafsız spekülasyonlar ve söylenen yalanlar bir tarafa bırakılırsa, size o gece yapmam gereken açıklama borcumu geciktirdiğimi kabul ediyorum. Önünüze sağlıklı seçim sonuçlarıyla çıkmayı çok istedim ancak benim de elimde olmayan nedenlerle yapamadım. Bu konuda sergilediğiniz destek kadar, yaptığınız eleştirilerin de başımın üstünde yeri var. Desteğinin ve eleştirileriniz aramızdaki samimiyetin sonucudur. Bu sonuç benim size olan güvenimi arttırmaktadır.

BU AŞI TUTTU: Bugün geldiğimiz noktada şunu çok net söyleyebiliriz. Gelecek mutlu ve umutlu günlerin aşısını, bu topraklara birlikte yaptık ve ne mutlu bize ki bu aşı tuttu arkadaşlar. Şimdi bir çiçeği, bir meyveyi büyütür gibi yine emek emek daha uzun soluklu bir maratona birlikte hazırlanma zamanı. Daha önce de söylediğim gibi “Zafer hazırlanmaktır.” Ülkemizin her karış toprağında tüm insanlarımızı kapsayan, kimsenin kendisini öteki hissetmeyeceği bir hazırlık sürecinin başındayız. Bu sürecin nedeni ve kaynağı yine siz gençler olacaksınız.
Gösterdiğimiz gayrete, verdiğimiz emeğe ve desteğe sonsuz saygı duyuyorum. Türkiye hepimizin Türkiye’si oluncaya dek, inancımızdan, amacımızdan, hedeflerimizden vazgeçmeyeceğim. Aşılacak engellerimiz, birlikte yaşayacağım mutlu günlerimiz var.

https://twitter.com/vekilince/status/1019211399011143680?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1019211399011143680&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazeteduvar.com.tr%2Fpolitika%2F2018%2F07%2F17%2Fince-benim-de-hatalarim-oldu%2F

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.