Erdoğan 15 Temmuz anmasında konuştu

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki bölümünde oluşturulan alan, vatandaşlar tarafından anma programı için doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bölgeye geldi ve vatandaşlara seslendi.

Erdoğan’ın konuşmasından satı başları şöyle: 

*Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz.

* Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz.

* Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur.

* Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye’nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum.

* Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir.

* O gece bizim için dua edenlerle FETÖ’nün başarısı için gayret edenleri hiçbir zaman unutmayacağız.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki bölümünde oluşturulan alan, vatandaşlar tarafından anma programı için doldurdu. Alanda Türk bayrakları taşıyan gruplar tekbir getirdi. Alana gelişler her iki yakadan devam etti.  

Alanda bazı medya temsilcilerine tepki gösterilmesi üzerine kürsüden tüm basın mensuplarına saygı gösterilmesi gerektiği yönünde uyarı anonsu yapıldı. 

Bu arada, köprüye yakın bazı evlerin çatılarında keskin nişancılar görev yaptı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.