Fosil yakıt kullanan şirketlere kısıtlama

İsviçre merkezli bir sigorta şirketi, fosil yakıt kullanan şirketler için sigorta hizmetinde kısıtlama gidiyor. Böylelikle fosil yakıt kullanan şirketler için yapılan kısıtlamalara bir yenisi daha eklendi.

Özellikle Avrupa ülkelerinde dizel araçların yasaklanmasının yanı sıra fosil yakıt kullanımına da bir takım kısıtlamalar getiriliyor. Kömür temelli fosil yakıt santralleri kapatılarak, yenilenebilir enerji kullanımına yönelik enerji politikası uygulanıyor. Üstelik bu enerji politikası sadece devlet kurumları ile sınırlı kalmayarak, özel şirketlere de sıçramış durumda. İsviçre merkezli Swiss Re isimli bir sigorta şirketi oldukça stratejik bir adım atarak, fosil yakıtlar kullanan şirketlere verdiği hizmette kısıtlamaya gitti.

Kripto para piyasasının en önemli borsalarından biri olan Binance sel mağdurları için bağışta bulundu. Binance, Japonya’daki sel felaketi için mağdurlara yardımcı olacak. Binance sel felaketi için 1 milyon dolar bağışladı Japonya’yı etkisi …

Alınan karar ile Swiss Re, üretim faaliyetlerini yürütmek için yüzde 30 veya daha fazla kömür gücünden yararlanan şirketlere sigorta hizmeti vermeyeceğini duyurdu. Şirket, bu kararı ile sürdürülebilirlik risklerini en aza indirmeye çalışacağını belirtti.

Aslında Swiss Re, bu yönde karar alan ilk şirket değil. Earther, Allianz ve Dai-ichi Hayat Sigortası gibi sigorta şirketler de kömüre bağlı şirketlere yönelik kısıtlamalar uyguluyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.