Seçim bitti, sansür kalktı: Akşener açıklama yaptı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden yaklaşık 2 gün sonra açıklamada bulundu. Akşener, oy kullandıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu’nun gideceğini söylemesine rağmen neden gitmediğine ilişkin olarak, “Şu soruyu aslında sormalıydınız, YSK’nın önüne niye gitmediğimi sormalıydınız. O gece sayın İnce ve CHP temsilcileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep olmadığını anladık” açıklamasında bulundu.

Akşener’in açıklaması şöyle:

Önümüzdeki süreçte siyasete ve millete verdiği sözleri yerine getireceklerini söylemişlerdir. Türkiye’nin siyasi iklimini değiştirdik. Grubumuzla birlikte çok daha güçlü durmaya kararlıyız. İyi Parti, merkez parti eksikliğini gidermiştir. Milletimiz, doğru adresin kendilerini oraya buraya çekiştirmeyen, herkesi kucaklayan İyi Parti olduğunu göreceklerdir. Bizlere düşen İyi Parti’nin, güvenilir bir yapı olduğunu göstermektir. Sizlerin huzurunda öncelikle aziz milletimize, parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Kendilerini asla yılmadıkları için kutluyorum. Özellikle gençlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sosyal medyada ve sokakta ellerinden geleni yaptılar. Gençlerimizin ve çocuklarımızın huzur içinde yaşadığı bir iklimi oluşturmak için mücadele edeceğiz. Bugün artık İyi Parti kadroları, siyasetin ortasında yerini almıştır. Herkes şunu iyi bilsin ki, iyi bir Türkiye yolundaki itibarlı yürüyüşümüze yeni başlıyoruz. Haklı çıkacağımıza eminiz. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum.

Sayın İnce, CHP sistemi içinde bakıldığı zaman 100 yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. Elli yıllık bir MHP yüzde 11 oy aldı. AKP bütün devlet güçleriyle, bütün imkanlarıyla o da yüzde 41 oy aldı. Türk siyasi hareketinin temsilcisi HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli parası, devletten bir kuruş almadan kurulmuş İyi Parti de yüzde 10 oy aldı. Ben sayın İnce’nin bu fikrine katılmıyorum.

Sayın Albayrak’ın bir talimat verdiğine dair aldığımız duyumu sordum. O gece herhangi bir açıklamamız olmadı. Dolayısıyla o bir soruydu. O sorunun karşılığı olarak da 1 milyon liralık tazminat açıldı hakkımda. Şu soruyu aslında sormalıydınız, YSK’nın önüne niye gitmediğimi sormalıydınız. O gece sayın İnce ve CHP temsilcileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep olmadığını anladık.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.