Oy ve Ötesi’nin “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulaması güncellendi

Oy ve Ötesi’nin “T3 Tutanak Gönder” mobil uygulaması güncellendi. Sandık başında görevli olmayanlar da tutanak gönderebiliyor.

Oy ve Ötesi’nin resmi bülteninde yapılan açıklama şöyle:

81 ilde gönüllü müşahit organizasyonumuzla sandık başında olacağımız 24 Haziran seçimleri için, T3 Tutanak Gönder mobil uygulamamızı güncellediğimizi size heyecanla duyurmak isteriz! Mobil uygulama mağazalarından akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebilen T3 Tutanak Gönder sayesinde Türkiye genelinde sandık sonuçlarının sağlaması yapılabilecek!

MÜŞAHİT DEĞİLİM, UYGULAMAYLA FOTOĞRAF GÖNDEREBİLİR MİYİM?
Evet! Sandık başında görev yapmıyor olsanız bile, seçim günü ıslak imzalı ve mühürlü sandık sonuç tutanaklarının fotoğrafını çekip T3 sunucularına gönderebilirsiniz. Unutmayın! Ne kadar çok sandık tutanağının fotoğrafını çekip T3 sistemine gönderirseniz, şeffaf bir seçim için sürece o kadar katkıda bulunmuş olursunuz.

UYGULAMAYLA, TUTANAK GÖNDERMEK DIŞINDA NELER YAPABİLİRİM?
Sayım sürecinde hangi siyasi partinin/Cumhurbaşkanı adayının kaç oy aldığını uygulamaya yeni eklenen OySay özelliği ile kendiniz kolayca teyit edebilir,
Oy verme öncesi ile oy verme ve sayım sürecinde neler yapılması gerektiğiniuygulamaya yeni eklenen Süreç Kontrolü bölümündeki hatırlatmalar ile kolayca takip edebilir,
Oy verme işlemleri sırasında gerçekleşecek olası ihlalleri “anında” Oy ve Ötesi’ne bildirebilir,
Seçim gününe dair önemli bilgilere Bilgi Bankası’ndan ulaşabilirsiniz!

Ayrıca seçim günü, Oy ve Ötesi’nden, duruma özel anketler alabilirsiniz. Bir sorunun varlığı halinde, anketler aracılığıyla, sorunun hangi bölgelerde ve ne sıklıkla yaşandığı konusunda hızlıca bilgi edinmeyi amaçlıyoruz.

https://mailchi.mp/oyveotesi/24haziran-496509 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.