Gazeteci Ece Sevim Öztürk’ün gözaltı süresi uzatıldı

Çağdaş Ses haber sitesi genel yayın yönetmeni gazeteci Ece Sevim Öztürk hakkındaki gözaltı kararı yedi gün daha uzatıldı. Öztürk, 8 Haziran’da sabah karşı 02:30’da gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Avukat Efkan Bolaç, dün, gözaltı süresinin yedi gün daha uzatıldığını açıkladı.

“Gazeteci Ece Sevim Öztürk, iftiracı medyanın hakkında başlattığı karalama kampanyası sonucu gözaltına alındı. Oda TV yazarları Nihat Genç ve Mustafa Önsel, gazeteci Ece Sevim Öztürk hakkında saldırı niteliği taşıyan suçlamalar ve asılsız beyanlar ortaya atmıştı. Yandaş Yeni Şafak gazetesi, CHP üyesi Öztürk’ün hazırladığı belgeselin ‘FETÖ’yle bağlantılı kişilerce hazırlandığı’ iftirasını içeren haber yapmıştı.”

ÖZTÜRK HAKKINDA NE YAZILDI?

Yeni Şafak gazetesi “Yoldaşının FETÖ aşkı” başlığıyla yayınladığı haberinde kullandığı “Yalova’da yıllardır Muharrem İnce ile aktif siyasette görev yapan ve İnce’yi ‘yol arkadaşım’ olarak tanımlayan CHP’li Reşat Şahin Öztürk’ün eşi Ece Sevim Öztürk’ün hazırlayıp Youtube’a yüklediği belgeselde çok sayıda amiral hedef gösterildi. Terör örgütünün hedefindeki isimlerden olan ve kripto örgüt üyelerini tespit için geliştirilen FETÖMETRE tekniğinin mimarı olarak bilinen Tümamiral Cihat Yaycı’nın da hedef tahtasına oturtulduğu belgeselde, FETÖ üyelerinden ele geçirilen sıkıyönetim listeleri de aklanmaya çalışıldı” ifadeleriyle gazeteciyi hedef göstermişti.

Oda TV yazarı Nihat Genç de, 4 Haziran’da Oda Yeni Şafak’ın haberine de gönderme yaparak şunları yazdı: “… Ece Sevim Öztürk’ün bir de müktesebatına bakıyorsun, bu kadının tutanaklara o gece olup bitenlere, filmlere, kameralara hakim olacak aslında o gece ne oldu anlayacak bir zekası birikimi var mı, yok, sıfır, peki bu kadar ‘tutanağı’ ve ‘belgesel yapılacak dokümanları’ eline kim veriyor? İşte burası muamma. Ne muamması, anlaşılmayacak ne var? …” (Kaynak: Evrensel)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir