İnce’den Erdoğan’a yanıt: Kıraathane değil fabrika aç

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Burdur’da düzenlenen mitinge konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Millet Kıraathaneleri kuracağız” açıklamasını eleştiren İnce, “Erdoğan bugün gençlere bir proje açıklamış, kıraathane açacakmış kıraathane. Bir şey söyleyeyim mi? Bu 34 günde bence kimyası bozuldu. Yakınca ince hastalığa tutulursa şaşırmam” dedi.

Burdur’daki şeker fabrikasının satıldığını hatırlatan İnce, “Burdur’da, şeker fabrikasını 487 milyona satacaksın, sonra gideceksin diyeceksin ki kıraathane açacağım. Bir de diyor ki, orada iskambil oynanmayacakmış, ne var sana mı soracağız iskambil oynamayı? İsteyen oynar, istemeyen oynamaz. Ona da mı karışacaksın?” diye konuştu.

“Ben bunlara gülüyorum” diyen İnce, şöyle devam etti:

“Meydan meydan geziyorum aş diyorum, iş diyorum, gelecek diyorum, uzay diyorum. O gelmiş 16 yılın sonunda kıraathane açacağım diyor. Projeye bak projeye. Fabrika aç fabrika, bacaları tüten fabrika aç. Burdur, siz etin ve sütün başkentiydiniz. Hayvancılığın canına okudular. Sözümüz söz, seçildiğimde çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğiz. Meydanlarda anlatıyor ama proje yok, ya bana sataşıyor ya da böyle kıraathane felan diyor.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.