İYİ Partililer CNN Türk’ün önünde medya sansürünü protesto etti

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programına konuk oldu. Medyanın kendisine karşı tutumuna yönelik soruyu cevaplayan Akşener, “O meydanlar doluyorsa, o şehir sizi konuşur, ‘kadın geliyor, iyi parti geliyor’ deniyor. Dolayısıyla bu işi o yolla çözüyorsunuz. Ama vatandaşın bilgi alma hakkı ortadan kalkıyor” dedi.

Abdullah Gül’ün çatı adaylığına itiraz ederek “100 bir imza ile aday olacağım” diyerek Gül’ün aday olmasını engelleyen Akşener o süreci şöyle değerlendirdi:

“Abdullah Gül’ün adaylığını isteyen çok garip bir grup varmış. Bunlar Gül’ü çatı aday olarak istediler. HDP’nin de razı olduğunu söylediler. Burayı ben bozdum. Sonuç itibarıyla Kürtlerden bana oy gelmeyeceği söylendi. Kürtlerin hiç oy vermeyeceğini dillendiren HDP’li Sırrı Süreyya Önder. Sonra da ikinci turda Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimi söyledi. Bu çok manidar. Benim arkadaşlarım ‘hadi biz parti kuralım, 3. bir yola ihtiyaç var’ dediler. Dolayısıyla geçmişin merkez partilerine benzeyen fakat 21. yüzyılın değerlerine sahip çıkan bir parti kurulması lazım dediler ve herkes taşın altına elini koydu” dedi.

 

İYİ Partililer ise, CNN Türk ve Kanal D binalarının önünde toplanarak Akşener’e uygulanan sansürü protesto etti. Yaktıkları meşalelerle televizyon kanallarını protesto eden partililer, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Akşener’in görüntüleri projektör ile yansıttı. Akşener lehine slogan atan partililer, protestonun ardından dağıldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.