Erdoğan: Prompter’ın dersini veririm sana

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya mitinginde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“Konuşuyorlar ekonomide şöyle oldu böyle oldu. Dinleyin dinleyin, bay Kemal burayı da iyi dinle. Sizin otomobile motomobile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin adet otomobil satılan Türkiye’de, geçtiğimiz yıl 723 bin otomobil satıldı. Buzdolabı satışı neydi? 1 milyon 88 bin. Nereye çıktı? 3 milyar 107 bine yükseldi. Demek ki fakir fukara değil, eğer her eve buzdolabı giriyorsa demek ki bir refah seviyesi var. Otomobiller giriyorsa bir refah seviyesi var” dedi.

 

“Kendisini ziyaret ettiğin Demirtaş’a mı takacaksın o apoletleri. Benim 53 tane Kürt kardeşimin Diyarbakır’da ölümüne neden olan kişi bu ülkede cumhurbaşkanı adayı. Bu Muharrem efendi gidip onu ziyaret ediyor. Bir diğeri de ‘ziyaret etmek lazım’ diyor. Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz.”

 

Geçen gün öyle diyor prompterı unutmuşum. Prompter’ın dersini veririm sana. Yanımdaki hoca akşam namazını kılmak için çıktı. Korumalar önünü kesti. Bu beni rahatsız etti. Koruma müdürümü çağırdım. Dedim bak söyle, hoca efendinin önünü kestiler. Bu benim ilim ehline gösterdiğim saygıdır Bay Kemal.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.