Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım dönemi kapandı, yeni başkan Ali Koç

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ikinci gününde oy kullanma ve oy sayımı işlemi tamalandı. Resmi sonuçlara göre 20 bin 736 gçerli oy kullanıldı. Oyların 4 bin 644’ünü Aziz Yıldırım, 16 bin 92’sini ise Ali Koç aldı. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük Ali Koç’u tebrik etti.

Ülker Stadyumu’nda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10:00’da oy vermeye başladı. Üyelerin yoğun katılım gösterdiği kongrede 38 sandıkta oy kullanıldı. Saat 17.00’de stat kapıları kapandı. Sıradaki üyelerin oy verme işleminden sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla oy sayım işlemine geçildi. Aziz Yıldırım’ın seçim rengi sarı, Başkan adayı Ali Koç’un seçim rengi ise beyazdı.

İlk sonuçlarda tüm sandıklarda Ali Koç’un açık ara önde olduğu gözüktü. Aziz Yıldırım, ilk sandık sonuçlarının ardından stadı terk etti.

Sonuçlarda açık ara önde olan Ali Koç, “Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon tezahüratı yapan” kongre üyelerine zafer işareti ile karşılık verdi ve tebrikleri kabul etti.

Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük sonuçları açıkladı. Küçük, 16 bin 92 oyla Ali Koç’un kazandığını duyurdu. Küçük’ün açıklamasına göre Aziz Yıldırım ise 4 bin 644 oy aldı.

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç, seçildiğinin ilan edilmesinden sonraki ilk konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Kim kazanırsa büyük farkla kazanacak dedim. Çünkü siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki kendimize çok güveniyorduk. Bu sevgi bu inanç bu güven az insana nasip olacak bir şey. Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik.

♦ Burada keşke şampiyonluk kutluyor olsaydık. Ama inşallah o günler de gelecek. İyilik kazanacak dedik, iyilik kazandı.

♦ Mutlu olmaya, gurur duymaya hazır olun.

♦ Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım. Bu stat olmazdı, Türkiye’deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik.

♦ Aziz Yıldırım yaptığı herşeyle efsane başkan olmayı sonuna dek hak etmiştir. En büyük kahramanlığını 3 Temmuz’da göstermiştir.

♦ Zararlar tazmin edilene kadar dimdik duracağız.

♦ (“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarına cevaben) Onun yolunda yürümeye devam edeceğiz. Onun yolu bizim ışığımız olacak. Atamız Fenerbahçeli. Ama onun kimi tuttuğu değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli.

İNCE VE AKŞENER’DEN TEBRİK MESAJLARI

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç’u tebrik eden CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Aziz Yıldırım’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, Fenerbahçe Başkanlığı’na seçilen Ali Koç’u tebrik ediyorum. Fenerbahçe camiası değişimi gerçekleştirmiştir, şimdi sıra Türkiye’deki büyük değişimdedir.”

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de Twitter’dan Fenerbahçe’nin yeni başkanını tebrik etti.

Akşener, “İktidar eliyle yapılan baskılara rağmen demokratik iradesinden taviz vermeyen Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyelerini tebrik eder, yeni dönemin tüm Fenerbahçe camiası için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.