Piyanist Nisan Öksüz, Roma’daki yarışmada birinci oldu

Piyano eğitimine 2 yıl önce başlayan Öksüz, bu alandaki yeteneğiyle müzik hocalarının dikkatini çekti. Piyano eğitiminin yanında solfej eğitimi de almaya devam eden Nisan Öksüz, piyanosunun başında sistemli bir şekilde çalışmaya devam etti.

Küçük yaşına, piyanonun pedalına ayağının zor yetişmesine rağmen azimle çalışan küçük piyanist, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfının yıl sonu etkinliklerinde de konser verdi.

Hem okulunda hem de piyano alanında başarılı olan minik yetenek, piyano hocası Esra Yüce’nin teşvikleriyle İtalya’da düzenlenen Dinu Lipatti Gençler Uluslararası Müzik Yarışması’na katıldı. Dünyanın birçok ülkesinden gelen genç yeteneklerin hünerlerini gösterdiği yarışmada Öksüz, Für Elise, Wild Horseman, Donauwellen Walzer ve The Blue Danube eserlerini çaldı.

Salondaki katılımcılardan da büyük beğeni toplayan Nisan, jüri tarafından kendi yaş kategorisinde birinciliğe ulaştı.

Nisan Öksüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalya’daki yarışma heyecanlanmadığını ve kendini evinde gibi hissettiğini söyledi.

Piyano çalmayı çok sevdiğini dile getiren minik yetenek, “İlk defa yurt dışına çıktım. Havaalanında valizlerimizi beklerken orada bir piyano gördüm. Gittim hemen başına geçtim. Bizim çalmamız bitince havaalanındaki herkes biz alkışladı.” dedi.

Kendisine babasının, annesinin ve öğretmenin çok destek verdiğini ifade eden Nisan, “İtalya’daki birinciliğimi anneme armağan ediyorum. Benim ona Anneler Günü hediyem olsun.” diye konuştu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.