Uçan Süpürge Film Festivali bugün başladı

21. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, 10-17 Mayıs tarihleri arasında Ankaralılarla buluşuyor. Bu yıl temasını “Umut” olarak belirleyen Süpürge, kadınların umudunu, mücadelesini, emeğini kadınların gözünden beyaz perdeye yansıtıyor. Festivalde bir haftalık film gösterimlerinin yanı sıra birçok etkinlik de düzenlenecek.

Festival süresince 24 uluslararası, 6 ulusal seçki, 12 kısa film ve 16 belgesel film ile toplamda 57 film gösterime girecek.

“Onur Ödülü” Tiyatro Sanatçısı ve Sinema Oyuncusu Nedret Güvenç’e, “Bilge Olgaç Başarı Ödülü” Oyuncu Işık Yenersu ve Yönetmen Biket İlhan’a, “Tema Ödülü” Filozof, Araştırmacı, Yazar Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’ye ve “Genç Cadı Ödülü” ise açılış gecesinde Oyuncu Öykü Karayel’e verilecek.

Pedallayan Kadınlar, Süpürge için pedallarını “Umut’a” çevirecek.  Kadınlar, dün saat 18.30’da Kuğulu Park’ta buluştu Kuğulu Park- Tunalı Hilmi, Esat Caddesi, Tahran Caddesi boyunca Karum çim alanlara kadar pedal çevirdi.

Akşam saat 20.00’de Karum Çim Alanda, 21. Uluslararası Uçan Süpürge Film Festivali’nin açılışı gerçekleşti.  Açılışı Dolunay Soysert ve Yetkin Dikinciler yaparken Aylin Aslım da sahne aldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.