Aerobik Jimnastik dalında Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’ndan bir başarı daha

Aerobik Jimnastik dalında ülkemizi gururlandıran Ayşe Begüm Onbaşı,başarılarına bir yenisini daha ekledi. Onbaşı, bu kez de Fas’ın Marakeş şehrindeki Gymnasiade 2018’de gümüş madalya kazandı.

2017’de Avrupa Şampiyonu, 2016’da da Dünya Şampiyonu olan ve yüzü aşkın madalyasıyla dikkat çeken sporcu, 16 farklı spor dalında yüzlerce sporcunun yarıştığı Fas’ta Tek Kadınlar kategorisinde oldukça iyi bir derece elde etti. Kazandığı madalyanın ardından Instagram hesabından “Daha iyi derecelerle Dünya Şampiyonası’nda görüşmek üzere” açıklamasını yaparak gelecek hedefini şimdiden belirlemiş oldu.

Ayşe Begüm Onbaşı’nın önceki başarıları

2015‘te Meksika’da gerçekleşen Dünya Şampiyonası’nda 12-14 yaş grubunda mücadele veren başarılı sporcu, burada dünya üçüncüsü oldu.

 2016’da Güney Kore’de düzenlenen Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda ise 15-17 yaş grubunda altın madalyayla ülkemize dönerek yeteneklerinin ve çalışmalarının karşılığını almayı başardı.

Sonrasında da hem İspanya’daki Akdeniz Gençler Şampiyonası’ndan hem de Portekiz’de bir uluslararası turnuvadan üç altın madalya ile döndü.

Dünya Şampiyonaları dışında yurtiçinde ve yurtdışında katıldığı etkinliklerde 100’ün üzerinde madalya sahibi olan Ayşe Begüm, ülkemizin en çok gelecek vadeden sporcuları arasında yer alıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.