Amazon PowerPoint sunumları yasakladı

Amazon PowerPoint sunumları yasaklayarak, oldukça ilginç bir stratejiye imza attı. Bu yasaklamanın arkasındaki ana nedenin ise ‘verimlilik’ olduğu belirtiliyor.

Techinside’da yer alan haberde, Şirket CEO’su Jeff Bezos, PowerPoint sunumlarının kişileri olayı kavramaktan uzaklaştırdığını söyledi. Ayrıca konuyu bir öğretmen gibi konuyu karşı tarafa aktarma konusunda eksikleri olduğunu belirtti. Jeff Bezos’un bunun yerine önerisi ise konuyu özetlen mini raporlar hazırlamak ve bu raporları toplantı katılımcılarına aktarmak. Katılımcılar bu raporu ilk 30 dakika sessiz bir şekilde okuyacak ve sonrasında rapor hakkında görüşlerini belirtecekler.

Jeff Bezos, bu sayede ruhsuz bir şekilde anlatımlarının önüne geçilebileceğini ve madde madde anlatımların dışına çıkılarak daha öğretici bir toplantı yapılacak.

Ayrıca şirket çalışanların yazma ve okuma alışkanlıklarının geliştirilerek, iş süreçlerinin daha verimli yürütülmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz günlerde benzer şekilde Elon Musk, verimlilik konusuna vurgu yaparak çalışanlarına e-mail göndermişti. Gönderdiği e-mail’de toplantıların çok sık olmamasını ve çalışanların istedikleri zaman çıkabileceğini belirtmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.