Canlı hayvan ticareti zulmü ilk kez bir gemi seyir halindeyken gizli kamerayla görüntülendi

Türkiye’nin de içinde olduğu Ortadoğu ülkelerine hayvanlar bu işkencelerle geliyor. ’in yayınladığı görüntüler hayvanların canlı canlı fırınlanıyor gibi sıcakta kaldıklarıi sıkıştıkları, ezildikleri, pisliklerine bulandıkları ve bir bir öldükleri görülüyor.

Videolarda hayvanların nefes alamadıkları, atıkları içinde boğuldukları görülüyor. Gemide çalışan Pakistanlı bir kişi hayvanlara yönelik bu zulmü gizlice kayda alıp, Avustralyalı yetkililere bildirmesi ise  konu gündeme taşınıyor. 

Hayvanlara yönelik şiddetin her boyutunun olduğu videolarda hayvanların ağır stres altında olduğu görülüyor. Videolarda ayrıca Avustralya’nın ‘canlı hayvan ticareti’ standartlarında uluslararası ticaret yapılmadığı da yer alıyor.

Yasal tüm yetkililere ulaşıldığı ancak yeterinde yanıt alınamadığına yer eriliyor. Ticareti yapan şirketin sahibi de soruları yanıtsız bıraktığına yer veriliyor. Videoların devamının da geleceği belirtiliyor.

Videolar İngilizce olsa da, izlenerek de hayvanların nasıl zulüm çekerek öldükleri, yolculuk ettikleri görülüyor:

1.Bölüm

 

2.Bölüm

Zulmün durdurulması için kampanya başlatıldı: https://secure.animalsaustralia.org/take_action/live-export-shipboard-cruelty/

 

Yorumlar

yorumlar

Post source : hayvan hakları

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.