Öğretim üyesi isyan etti: Saldırganı defalarca şikayet ettik, işlem yapmadılar

Silahlı saldırı sonucu dört kişinin hayatını kaybettiği Osmangazi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Ayşe Aypay, saldırgan Volkan Bayar’ı defalarca şikayet ettiklerini ancak işlem yapılmadığını belirterek, “Gerçek anlamda vatan haini, tescilli bir FETÖ’cüydü” dedi.

Araştırma görevlisi Volkan Bayar, dekan yardımcısı Mikail Yalçın, fakülte sekreteri Fatih Özmutlu, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak ve okutman Yasir Armağan’ı silahla vurarak öldürmüştü.

Bayar’dan bir buçuk yıldır şikayetçi olduklarını, defalarca dilekçe verdiklerini söyleyen Aypay, saldırgan Bayar’ın korunduğunu savundu.

Aypay şöyle devam etti: “Saldırgan başkalarına iftira atan bir FETÖ’cüydü. Rektörlük hakkında, YÖK hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. İşlem yapmadılar. Volkan Bayar denilen gerçek anlamda vatan haini, tescilli FETÖ’cü olduğu her ifadesinde de belli olan adamı korudular. Arkadaşlarımız suçlamalardan beraat etti, suçsuz bulundu. Eşim de aralarında. Şu anda dört tane arkadaşımız cenaze olmuş durumda. Ben savcılığa ifade vermeye gitmesem Bayar’ın bir diğer hedefi olarak ben de cenaze olacaktım.”

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.