HDP, Afrin tartışmaları nedeniyle Mahmut Toğrul’a saldıran AKP’li vekillerin cezalandırılmasını istedi

HDP Grup Başkanvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Meral Danış Beştaş ile HDP milletvekilleri Celal Doğan ve Erol Dora, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi. Görüşmede HDP’liler Afrin tartışmaları nedeniyle Antep Milletvekili Mahmut Toğrul’a yönelik linç girişiminde bulunan milletvekillerinin cezalandırılmasını istedi.

HDP heyeti aynı zamanda organize olan bu saldırı nedeniyle şiddet uygulayan AKP milletvekillerinin TBMM İçtüzüğüne göre cezalandırılması gerektiğine yönelik hazırladıkları dilekçeyi de TBMM başkanına iletti.

Dilekçede saldırının yaşanma biçimine dikkat çekilerek olayın fitilinin AKP Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta tarafından ateşlendiğine işaret edildi. Organize olan saldırıya ilişkin, “AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın parmak işaretiyle en az 40 AKP milletvekilinin CHP sıralarının arkasından kapıya yönelerek milletvekillerimizin önünü keserek özellikle AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilpak, AK Parti Isparta Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Konya Milletvekili Sait Köse’nin öncülüğündeki bir grup milletvekillerimize hakaret, küfür ve darpta bulunmuştur” bilgisi paylaşılan dilekçede, söz konusu vekillerin cezalandırılması istendi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.