Kadın Meclisleri 11 Mart Pazar günü toplanıyor

Türkiye Kadın Meclisi toplanıyor. Kadın Meclisleri, “Bu 8 Mart’ı dünyanın her yerinde direnişle geçiren kadınlarla karşılıyor; yaşam hakkımıza, tarzımıza, özgürlüğümüze, işimize, emeğimize ve söz hakkımıza yönelik saldırılara karşı, durmuyoruz” diyerek 11 Mart Pazar günü saat 15.00’te Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde toplanacak.

Pir Haber Ajansı’nda yer haberde Kadın Meclisleri toplanmak için şu çağrıyı yaptı:

“Ne Türkiye’de ne dünyada kadınlar durmuyor, durmayacak. Bu 8 Mart’ı dünyanın her yerinde direnişle geçiren kadınlarla karşılıyor; yaşam hakkımıza, tarzımıza, özgürlüğümüze, işimize, emeğimize ve söz hakkımıza yönelik saldırılara karşı, durmuyoruz.

Yaşam tarzımıza yönelik saldırılara karşı “Kıyafetime Karışma” diyerek meydanlardaydık. Birçok ilde, birçok farklı hayat görüşü olan kadın bir araya gelerek, saldırılara karşı tek ses olduk. Kadınlara yönelik her türlü gündemi birlikte konuşmak ve saldırılara karşı müdahale edebilmek için Kadın Meclisleri’mizi kurduk; illerden ilçelere, liselerden üniversitelere yayılarak daha da büyüdük. Şimdi de 8 Mart için buluşuyoruz.”

“Yalnız değiliz, dünyada da kadınlar hiç durmadı. Polonya’da kürtaj yasasına, İzlanda ve Fransa’da ücret eşitsizliğine, Arjantin’de kadın cinayetlerine, İran’da özgürlüklerine saldıranlara, ABD’de gericiliğe ve pek çok yerde #MeToo diyerek tacize karşı tek ses olan kadınlar durmadılar. Biz de durmayacağız.

Kadınlara ve çocuklara dair her ne gündemimiz varsa ancak birlikte konuşursak, birlikte mücadele edersek kazanabiliriz. Şimdi bunun için mücadele etme ve bir araya gelme zamanı. Şimdi kadınların zamanı.

8 Mart’ta alanları dolduracağız, 11 Mart’ta Türkiye’nin her yerinden, kendi fikri kendi gündemiyle katılacak kadınlarla Türkiye Kadın Meclisi’nde buluşacağız. Birlikte konuşarak, birlikte çözümlere ulaşacağız.

Kadınlar durmayacak. Sen de durma. Kadınlar ve çocuklar için asla yalnız yürümeyelim.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.