KTÜ’de ortaokul öğrencilerine silah tanıtımı yapıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ)  bu yıl 4.’sü düzenlenen “KTÜ Savunma Sanayi Günleri’’, büyük bir skandala konu oldu. Lise ve ortaokul öğrencilerinin götürüldüğü sergide çocuklara silah tanıtımı yapıldı. Çocuklar silahları ellerine alarak birbirleriyle şakalaştılar.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Makine Kimya Endüstrisi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Hava Elektronik Sanayii yöneticileri de katıldı. Öğrencilere Türkiye’de imal edilen yerli savunma sistemleri ve silahlara yönelik bilgiler verildi. Silahları ellerine alan öğrencilere kullanıma yönelik bilgiler de verildi. Okullarda çocuklar ve gençler arasında şiddetin giderek yayıldığı ortamda öğrencilerin ellerine silah verilmesi tepki çekti.

Etkinlikte konuşan Trabzon Silah Sanayii (TİSAŞ) Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Bekar, “Lütfen silahımızı hiçbir kimseye, canlı bir varlığa doğrultmayın” diye başladığı konuşmasını, silah kullanımına dair öğütlerle bitirdi. Bekar “Tabancanız avuç içinizle uyumlu olsun yoksa kendinizi yaralarsınız” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.