Bekir Bozdağ: Çocuklara cinsel saldırılara ilişkin komisyon oluşturuldu

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. Çocuklara cinsel saldırılara ilişkin Bekir Bozdağ, “Hükümetimiz bünyesinde bir komisyon oluşturuldu.” dedi.

Bekir Bozdağ, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarında cezaları arttırmak için çalışma yaptıklarını belirtti. 6 bakanın komisyon kuracağı söyleyen Bozdağ, hazırlanacak rapora göre önlemler alınacağını kaydetti.

Cinsel istismar suçunun sadece yasal düzenlemelerle engellenemeyeceğini dile getiren Bozdağ, “Birlikte mücadele edersek yenemeyeceğimiz sorun yoktur” dedi. Bozdağ, 12 yaşından küçük çocuklara karşı işlenen suçlarla ilgili ayrı bir düzenleme yapılabileceğini ifade etti.

Suriye hükümeti ve YPG’nin anlaştığı haberlerinin doğru olup olmadığını yakından takip ettiklerini söyleyen Bozdağ, “Şu anda Suriye yönetiminin bölgeye herhangi bir güvenlik gücü göndermesi söz konusu değildir. Suriye rejiminin PYD/YPG terör örgütünü korumak için adım atması büyük felakete yol açar. Rejimin, ülkesini bölmek isteyen bir terör örgütünü korumak için adım açacağını düşünmüyoruz. Eğer böyle bir adım atarsa, bölge için büyük sonuçlara yol açar. Böyle bir hamle Suriye’nin bölünmesine yeşil ışık yakar” diye konuştu.

“Münbic’e yönelik bir harekatın gündemde mi yoksa ABD’nin sözünü tutması mı beklenecek” sorusu üzerine Bekir Bozdağ, şunları söyledi:

“Toplantıların ardından 3 mekanizma kurulacak. Burada iki ülkenin pozisyonu ele alınacak ve iki ülkenin tutumu ortaya konacak. Eş zamanlı toplanıp gündemlerini karara bağlayacaklar. Bunlardan biri de Münbic olacak. Türkiye’nin tutumu nettir, o teröristleri oradan çıkarmak Türkiye’nin güvenliği için gereklidir. Görüşmelerden sonuç çıkmazsa Türkiye, Afrin’de olduğu gibi o teröristleri oradan temizleyecektir. ABD, oradan YPG’yi çekmezse son sözü biz söyleriz. Umarız ki harekata gerek kalmadan diyalog yoluyla çözülür.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.