Uzay Mimarı Ayşe Ören, uzayla ilgili tasarımlarını somutlaştırıyor

‘Uzay mimarı’ unvanına sahip Türkiye’deki tek kişi olan mimar Ayşe Ören, tasarımlarına Monster Notebook ile hayat verecek. Uluslararası yarışmalarda pek çok ödül alan, Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından ‘Geleceğin Lideri’ ilan edilen, NASA ile ESA’nın yer aldığı uluslararası platformlarda konferanslar veren Ören, çalışmalarını alanında kendini kanıtlayan Türk bilgisayar firması Monster Notebook ile yapacak.

Ayşe Ören konu hakkındaki düşüncelerini, disiplinler arası etkileşim ve meslek birliktelikleri her zaman yeni gelişmelere kapı açar, tasarımların, hayalden geçmesinin ilk adımı olarak zihinden bilgisayara aktarılması ve bunun da yeterli teknik güce sahip olan makinelerde gerçekleşeceğini, ifade etti.

Monster Notebook’un Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü ise Ören ile işbirliklerini şu sözlerle değerlendirdi: “Ülkemizdeki pek çok insan uzay araştırmalarına, SpaceX ve NASA gibi kurumların yaptığı işlere imrenerek bakıyor ancak pek az kişi uzay teknolojileri konusunda iş yapıyor. Ayşe Ören ise ülkemizin bu konuda yetiştirdiği en değerli isimlerden birisi ve Monster Notebook olarak vizyon sahibi, geleceği şekillendiren değerli bir tasarımcı ve bilim insanına destek olmaktan gururluyuz. Birlikte, gelecek adına çok güzel işler yapacağımızdan şüphemiz yok.”

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://hwp.com.tr/tuzay-mimari-ayse-oren-monster-notebook-95126

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.