Enis Berberoğlu: Vicdanım Rahat, Beraat Edeceğim

Adana’da durdurulan mühimmat yüklü MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, ceza kararını değerlendirdi.

Berberoğlu, kendisini Maltepe Cezaevi’nde ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, aracılığıyla şunları söyledi:

“Ceza 8 ay içinde müebbetten 25 yıla, 25 yıldan da beş yıl 10 aya düştü. Vicdanım çok rahat. Sonunda beraat edeceğime de inanıyorum.

“Bu iddiaların çökeceğini biliyordum. Casuslukmuş, vatana ihanetmiş, bu iddiaların bize isnat edilmesi çok ağır ve haksızdı.

“Benimle aynı davadan yargılananlar haklı şekilde tutuksuz yargılanıyor. Ben CHP milletvekili olduğum için mi cezaevindeyim?”

Berberoğlu’nun haksız iftiralarla karşı karşıya kaldığını belirten Erkek ise şunları söyledi:

“İstinaf mahkemesinin kararıyla casusluk suçlaması çöktü. Anayasa Mahkemesi’nin ivedilikle toplanıp Berberoğlu’nun başvurusunu karara bağlaması, bu hak ihlaline son vermesi gerekiyor. Bu kararla birlikte Berberoğlu derhal tahliye edilmeliydi. Bilinçli olarak tutuyorlar, CHP milletvekili olduğu için cezaevinde. Gerçekten yargı üzerinde ağır baskılar olmasa Berberoğlu tahliye edilmesi gerekirdi.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.